AMD Catalyst

15.7
AMD Catalyst

AMD Radeon HD Serisi Ekran Kartları İçin Sürücüler

İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/Win10/Win8.1
Üretici:

AMD Catalyst yazılımı, bilgisayarında AMD ekran kartı kullananların kesinlikle es geçmemeleri gereken programlar arasında yer alıyor. Her ne kadar bazı kullanıcılar Catalyst yüklemek yerine sadece gerekli olan sürücüleri yükleseler de, sürücü programının içerisinde yer alan ek araçların özelliklerinden ve performans arttırıcı niteliklerinden mahrum kaldıklarını belirtmek gerek.

AMD Catalyst sayesinde ekran kartınızı çok daha verimli bir şekilde kullanabiliyor, renk, parlaklık, kontrast, dengeler, doygunluk gibi pek çok görüntü ayarına erişebiliyorsunuz. Böylece tam olarak istediğiniz ekran görünümünü elde ederek yazılım ve oyunlarda daha hoş görüntüler almak da mümkün hale geliyor.

Özellikle çift veya daha fazla monitör kullananlar, bu monitörlerden en yüksek verimi almak için AMD Catalyst'in monitör kalibrasyonu menülerinden faydalanacaklardır. Oyunlarda bulunan eşyönsüz süzme, kenar düzeltme gibi görüntü iyileştirme teknolojilerini devre dışı bırakmak veya manuel olarak düzenlemek için de gereken tüm araçlar AMD Catalyst içerisinde mevcut.

Hız aşırtma işlemlerinden hoşlanan ve ekran kartından en yüksek performansı almak isteyenler, hız aşırtma bölümünde yer alan seçenekler sayesinde hafıza ve işlemci modüllerinin hızını arttırabiliyor, ayrıca anlık olarak fan hızı, işlemci ve bellek sıcaklığı gibi bilgilere de erişebiliyorlar. Fakat bu bölümdeki değerlerle oynarken dikkatli olmanızı öneriyorum. Aksi taktirde cihazınızın donanımları üzerinde geri dönüşü olmayan hasarlar ortaya çıkabilir.

Pek çok oyunun AMD Catalyst ile yüksek performanslı bir şekilde çalışabilmesi ve programda yer alan verilere erişim istemesi ise oyuncuların Catalyst olmadan oyun oynamamaları gerektiğini bizlere gösteriyor. Eğer kolayca tüm oyunları en iyi görünüm ve en yüksek performansla oynamak istiyorsanız AMD Catalyst'i indirmeden geçmeyin derim.

Sürücüleri indirirken, bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan sürücü dosyasını indirmeyi unutmayın. Farklı bir işletim sistemi için indirdiğiniz AMD Catalyst uygulaması ekran kartınıza uyumsuz olacaktır ve geri dönülemez sistem hatalarına sebep olabilir.

AMD Catalyst İçin Yapılan Yorumlar (11)
»

AMD Catalyst için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.

AMD Catalyst Ekran Görüntüleri
»

 • AMD Catalyst
 • AMD Catalyst 2
 • AMD Catalyst 3
 • AMD Catalyst 4
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
1,403 / 123,124
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/Win10/Win8.1
Üretici:
AMD

Ekran Kartı Popülerleri

 1. AMD Catalyst
  AMD CatalystAMD Radeon HD Serisi Ekran Kartları İçin Sürücüler
 2. ATI Radeon HD 4650 Driver
  ATI Radeon HD 4650 DriverRadeon HD 4650 Ekran Kartı Sürücüsü
 3. Nvidia GeForce Driver
  Nvidia GeForce DriverNvidia GeForce Ekran Kartı Sürücüsü
 4. Nvidia GeForce 5 FX Serisi Grafik Kartı Sürücüsü
  Nvidia GeForce 5 FX Serisi Grafik Kartı SürücüsüNvidia GeForce 5 FX Ekran Kartları İçin Sürücü Dosyaları
 5. AMD Radeon HD 4850 Driver
  AMD Radeon HD 4850 DriverRadeon HD 4850 Ekran Kartı Sürücüsü